Strava počas terapie tmou

Veľmi dôležitým faktorom počas pobytu v tme je výživa. Metabolizmus nebeží na plné obrátky ako je zvyknutý. V tme sa hýbeme oveľa menej. Je dôležité tomu prispôsobiť aj skladbu a množstvo jedla, aby ste sa cítili, čo najlepšie a aby strava podporila vaše ponorenie do vnútra, očistu a môžno aj duchovné zážitky.

Každý sme svojim spôsobom jedinečný, a preto sa vám budeme snažiť vyjsť v ústrety, aby ste mali k dispozícii ľahkú zdravú výživu počas ústrania v tme, s vylúčením jedál, ktoré neobľubujete.

Strava počas pobytu v tme je v cene 10€, za šťavy 12€, v množstve 1l/deň. Šťavy riedime v pomere 1:2. Šťavy odšťavujeme na pomalom, šetrnom šnekovom odšťavovači – Omega Juicer a podávame čerstvé. Minerálne vody máte k dispozícii v množstve podľa želania,   vyberáme však mierne mineralizované vody, sú už v cene. V prípade špeciálnych požiadaviek sa vieme samozrejme dohodnúť.Cena za špeciálne diéty je 15€ na deň.

 

Preto pred nástupom s vami prekonzultujeme vašu preferovanú stravu, jej skladbu a množstvo. Tu je však pár našich odporúčaní k strave počas pobytu:

  • aj keď k dispozícii budete mať tri miestnosti – izbu, jedáleň a kúpeľňu, pohyb bude predsa len obmedzený, odporúčame aby ste si vybrali stravu ktorá obsahuje čo najviac vlákniny a bude podporovať peristaltiku čriev
  • denne vám preto bude k dispozícii viacej ovocia a zeleniny a je len na dohode aké množstvo si vyberiete
  • čo sa týka výživy, najvhodnejšia je raw a vegan, vegetariánskej, mäsitej alebo inej stravy je to len na vás, no zo skúseností veľmi dobre ľuďom v tme prospieva rastlinná strava, ktorá je výborne stráviteľná a podporuje meditačné rozpoloženie
  • ak sa rozhodnete pre mäsitú stravu, tak doporučujeme aby bolo čo z najväčším podielom zeleniny, bez ťažkých a mastných kombinácií
  • denné vypiť dostatočné množstvo tekutín, čajov, smoothie alebo čistých ovocných štiav
  • stravu podporiť pravidelným cvičením, s trochou kreativity sa dá veľmi dobre zabehať, zaskákať a úplne krásne sa dá samozrejme cvičiť joga

Naše skúsenosti so stravou

Popri duchovnej práci na sebe samých sme za tie roky venovali veľkú pozornosť aj strave a jej účinkom. Prešli sme si rôznymi stravovacími smermi, až sme si vytvorili systém ktorý nám obidvom sedí najlepšie. Sme dlhodobo na vegánskej strave a pred ňou sme boli cez 15 rokov na vegetariánskej strave.

Veľkú pozornosť venujeme očistným pôstom a niekoľko rokov prevádzkujeme webovú stránku vitazdroje.eu, kde sme popísali naše skúsenosti s krátkymi a dlhými pôstami do 21 dní o čistej vode. Na stránke je veľa otázok od návštevníkov a našich odpovedí k nim.

Pobyt v tme  spolu s pôstom o vode

Ak sa teda rozhodnete pre pobyt v tme spolu s očistným pôstom, tak nám bude veľkou cťou vás sprevádzať ním a tmou zároveň. Upozorňujeme však že pobyt v tme je veľmi silná očistná metóda a pôst je veľmi silná očistná metóda. Tieto očistné metódy spolu dokopy sú intenzívne, vzájomne umocnené a preto môžu byť aj veľmi náročné.

Osobne (Juraj) som si vyskúšal pôst a aj zároveň sedem dní v tme. Bola to jedna z naj intenzívnejších duchovných skúseností. Len upozorňujem, že mám za sebou množstvo krátkodobých a aj dlhodobých pôstov. Napríklad aj  tri 21 dňové pôsty. Preto ak sa rozhodnete absolvovať pobyt v tme spolu s pôstom, je potrebné mať aspoň základné skúsenosti s pôstom.