Strava počas terapie tmou

Pobyt v tme ako dávna spirituálna metóda, sa praktizoval osamote, niekde v jaskyni, pyramíde, pustovni, či v kláštornej kobke. Bol a je chápaný aj ako určitá forma odriekania a sebadisciplíny, očisty tela i psychiky. Pôvodne sa praktizoval bez prijímania fyzickej stravy. Pobyt v tme, spojený s pôstom je najintenzívnejší.Nie každý má však skúsenosti s pôstovaním. Pre takých jedincov je vhodná odľahčená výživa, ktorá je dôležitým faktorom počas pobytu v tme.

Metabolizmus nebeží na plné obrátky ako je zvyknutý. V tme sa hýbeme oveľa menej. Je dôležité tomu prispôsobiť aj skladbu a množstvo jedla. Aby ste sa cítili, čo najlepšie, a aby strava podporila vaše ponorenie do vnútra, očistu a môžno aj duchovné zážitky, doporučujeme RAW stravu – čerstvé ovocie a zeleninu, prípadne smoothi alebo šťavy.

Ťažké tuky sa trávia 6 hodín a viac, syry a vajíčka okolo 5 hodín, chlieb, pečivo, cestoviny približne 4 hodiny, prílohy ako zemiaky, ryža, pšeno, pohánka a iné obilniny do 3 hodín, ovocie a zelenina sa trávia najlepšie – asi 2 hodiny. 

 Cena stravy počas pobytu v tme na deň:

RAW 10€, Šťavy 12€, v množstve 1l/deň. Šťavy riedime v pomere 1:2. Šťavy odšťavujeme na pomalom, šetrnom šnekovom odšťavovači – Omega Juicer a podávame čerstvé. Minerálne vody máte k dispozícii v množstve podľa želania,  vyberáme však mierne mineralizované vody, sú už v cene. V prípade špeciálnych požiadaviek sa vieme samozrejme dohodnúť. Cena za špeciálne diéty je 15€ na deň.