Je pobyt v tme pre mňa vhodný?

Občas sa stretávame s otázkou, či je pobyt v tme pre „mňa vhodný“. V našej kultúre sme si od detstva vypestovali pocit strachu z tmy a vedomie cítiť sa v nej nekomfortne. 

Čím to teda je, že sa tak bojíme tmy a samoty? Vraví sa, že keď pohasnú všetky svetlá, keď nastane ticho a všetok ten zhon dňa ustane, tak ostane len naša skutočná podstata. Čo robíme keď nás nikto nevidí? Sme šťastní, smutní, pokojní?

Naše ja sa vtedy konečne môže rozprestrieť do priestoru v čistej podobe a prejaviť. Pred veľkou úľavou a blaženosťou sa však častokrát  v nás zvyknú vynárať naše tiene, potlačené emócie a pocity, ktoré sme si „nemohli“ predsa dovoliť prejaviť pred tými „druhými“.

Stretnutie v tme so sebou samým

A tak častokrát odkladáme stretnutie so samým sebou, vyhýbame sa mu. Podvedome sa bojíme tých nahromadených tieňov a strachov a veľmi dobre tušíme, že sa v tme s nimi stretneme.

Well….tma je pre odvážnych, pre tých čo sa odhodlali pozrieť sa na samých do seba…podobne ako keď Luke Skywalker zozbieral silu a vkročil do tej jaskyne. Aj keď to znie ako náročná misia, ovocie tohto stretnutia stojí za to po všetkých stránkach. Naše podvedomie je úžasne silné, s neskutočnými možnosťami a potenciálom, že a aj v tme sa na neho môžeme plne spoľahnúť. Jednotlivé vrstvy v nás bude odhaľovať postupne a s láskou, tak aby sme dané pravdy o sebe vedeli vstrebať a zvládnuť. Aby sme dokázali to všetko pochopiť, prijať, objať naše JA a jeho skúsenosti i činy. Koniec koncov, konali sme tak ako sme vedeli za daných situácií, za daného stavu nášho vedomia a situácie.

Možno budú tiecť slzy, možno si zakričíme, zanadávame, ale bude aj smiech, pocity úľavy, ľahkosti, blaženosti a prijatia. Prajem Ti hodne síl pokojamilovný bojovník.