Zážitky z pobytov v tme

Kristína 7 dní na pobyte v tme

Slavomír a jeho 7 dňový pobyt v tme


Slavomír je lekár gastroenterológ.

Magdaléna a jej zážitky počas 8 dňového pobytu v tme

 

Juraj – 7 dňový pobyt v tme

  • Dni, alebo skôr časové úseky medzi spaním mi ubiehali celkom plynule, po fyzickej a psychickej stránke som si oddýchol ako ešte nikdy.
  • Udržiaval som sa čo najviac v pohybe, pokračoval som v cvičení jogových asán a v behu na mieste.
  • Hneď prvú noc sa objavili veľmi živé sny a prešli neskôr do mimotelových zážitkov. V praxi to vyzeralo asi tak, ako keby som non-stop pozeral so zavretými očami niejaký program v 3D prevedení, a nebol si vedomý svojho tela. Samozrejme je to čisto subjektívne a ťažko overiteľné, no pre mňa to bolo značne poučné.
  • V bdelom stave som si prešiel hlavne introspekciou, plánmi, čo ako do budúcnosti u mňa podstatných záležitostí (rodina, blízki, joga, vegan strava, určenie, atď..)
  • Boli aj ťažšie chvíle, ku koncu nejak telo nechcelo prijímať vodu, tak som prestal piť, a v podstate to bol, niektoré dni suchý pôst.

Celkovo to teda predbehlo moje očakávania, išiel som tam aj s tým, že si len tak oddýchnem a nebudem riešiť nič vážnejšieho…no nešlo to. Tam proste nejak nepodstatné – „oddychové veci“, šli bokom.

Viliam zážitky

Až v tme som poriadne začal vidieť to vnútro. Zmysel zrak, keď bol stlmený, tak som sa mohol viac sústrediť na to, čo sa vo mne odohráva. Nedá sa proste újsť pred prítomnosťou. Uvedomil som si, že mám málo radosti v terajšom živote, a že to potrebujem tiež napraviť.
Zvuková nahrávka rozhovoru:

Maja – 21 dní

v tme som absolvovala 21 dní…rozhovor pripravujeme 🙂
Pobyty v tme - zážitkyZážitky z pobytu v tmeEnergia