Základné informácie pre terapiu tmou

Tu nájdete potrebné informácie, ktoré potrebujete k pobytu v tme. Pobyty v tme poskytujeme celoročne. V prípade, ak sme tu nezodpovedali vaše otázky, radi Vám ďalšie informácie poskytneme. Kontaktujte nás telefonicky alebo e-mailom.

O domčeku pre pobyt v tme

Domček je postavený z prírodných materiálov – dreva, podstrešie je izolované minerálnou vlnou, obvodové steny konopnou vlnou. Steny sú obložené dreveným obkladom, podlahy na poschodí, v obývacích izbách sú tiež drevené.

Domček sa nachádza pri lese, obklopený prírodou, v liečivej zóne. Prejavuje sa to lepším spánkom ako inde, oddychnutím si, relaxáciou, živými snami, víziami…Napokon, to zažijete sami. V domčeku sa veľa meditovalo, je plný pránickej energie a svetla.

Interiér, vnútorné vybavenie

Samotný domček pozostáva z 2 izieb na poschodí pre pobyty a návštevy – adeptov pre pobyt v tme, kúpelne a toalety. Na prízemí je kuchyňa, kúpelňa, pracovňa, WC a tvorivá dielňa.

Izby

Nachádza sa v nich posteľ, stôl, nočný stolík, kreslo, drevený regál na hudobné nástroje a odkladanie veci. Nábytok je drevený. V miestnostiach je vďaka prírodným materiálom príjemne. K dispozícii je tiež podložka na cvičenie, hudobné nástroje, farbičky, výkresy…

Kúpeľňa

Kúpeľňa je tiež obložená drevom, účelne  a minimalisticky zariadená. Uteráky sú k dispozícii, podľa potreby.

Stravovanie je v izbe 

 Nájdete tu hrozienka, vločky, oriešky, ovocie, aby ste si mohli pripraviť raňajky v čase, keď máte chuť. Teplý čaj máte k dispozícii v zásobe, v termoske. 

Voda, vykurovanie objektu

Voda je zo studne, na varenie je filtrovaná. Osobne pijem čerstvú vodu z prameňa, ktorú si každý deň nosím…

Vykurovanie v objekte je zabezpečené ústredným kúrením s radiátormi v každej izbe.

Váš pobyt v tme

Mojím prianím je, čo najviac Vám spríjemniť pobyt, a umožniť Vám pohodlné cestovanie do vášho vnútra.

V prípade potreby som Vám k dispozícii, ak potrebujete poradiť.. Máte samozrejme možnosť počas pobytu vôbec nekomunikovať. 

Čo ak budem mať krízu a nebudem to zvládať?

Tak tým prechádza takmer každý. Prichádza To väčšinou po prvých dvoch dňoch, keď si fyzické telo už oddýchlo a  blíži sa ďalšia etapa, ktorá sa asi vášmu egu nepáči – ponor do svojho vnútra. Je to však individuálne a nedá sa tu vôbec zovšeobecňovať. Najčastejšiou príčinou je nuda a problém byť sám so sebou. Je to ale vaša voľba, a vy môžete proces rekondície a obnovy fyzických a duševných síl prerušiť. Môžete mať aj iný dôvod. V núdzi si môžete rozsvietiť malým tlmeným svetlom a prerušiť váš proces. Neodporúčame však konať unáhlene, lepšie je počkať, kým prídeme, a najprv si o kríze alebo ťažkostiach pohovoriť. Je možné, že sa sa potrebujete porozprávať, trápi vás niečo a uľaví sa vám, keď to s nami preberiete. Počas pobytu sa môžu vyskytovať aj ťažšie chvíľky, keď musíme čeliť samému sebe a prídu aj vízie, momenty eufórie a úžasne jasnej mysle. Preto je škoda ak sa zrovna vyskytne nejaká kríza to narýchlo vzdať 😊.

Čo si zobrať so sebou na pobyt v tme

V podstate vám bude stačiť pohodlné oblečenie. Ideálne voľnejšie, v ktorom sa vám bude dobre pohybovať. Zoberte si aj teplejšie ponožky a teplejšie oblečenie, aby ste sa cítili komfortne. 

Uteráky, ekomydlo na ruky, šampón, je k dispozícii. No ak máte vami preferované, môžete si doniesť svoje. Postačí vám vaša zubná kefka a pasta, ideálne bez fluóru a ďalšie Vami preferované potreby osobnej hygieny.

Na zapisovanie vašich myšlienok si doneste zápisník, kde si budete môcť zapisovať, čo vás počas pobytu v tme napadne a inšpiruje. Pre tieto potreby vám môžeme požičať aj diktafónny 8G USB kľúč.Stačí, ak si donesiete svoj USB kľúč, na ktorý sa záznam prenesie.

Ak Ste tvorivý jedinec, môžete si doniesť hudobné nástroje, plastelínu, kresliace potreby a iné pomôcky, ktoré Vám pomôžu využiť tvorivé chvíle. 

Je dobré si zo sebou doniesť aj tmavé okuliare. Po ukončení pobytu, sú veľmi dobré, na aklimatizáciu vašich očí na denné svetlo.

Čo si nebrať

 • neekologické hygienické potreby – telo sa potrebuje regenerovať
 • antikoncepčné preparáty a iné karcinogénne látky
 • žiadne ostré predmety, ktoré by vám mohli spôsobiť zranenie: nožnice, holiace potreby…, vhodnejší je tupý pilník na nechty
 • alkohol, cigarety a drogy – porušenie bude mať za následok ukončenie pobytu
 • starosti, tie nechajte pekne vonku

Ako sa na pobyt v tme pripraviť

 1. Pred pobytom v tme, je dobré sa nastaviť na prácu so samým/samou sebou. Vstúpenie do svojho vnútra, introspekcia je spôsob ako nahliadnúť do svojho vnútra. Je to jedna z najúčinnejších metód riešenia problémov, pozitívnych zmien, posunu vpred. Pozorovaním svojho vnútra, čo sa vo mne odohráva, čo nosím v svojej mysli a srdci, ako žijem, kde smerujem? Kto som? Prečo som tu? Čo je pre mňa v živote podstatné, zameriavam svoju pozornosť príliš na nepodstatné a vonkajšie veci? Som šťastný/šťastná? Takéto a iné otázky sa môžu v tme objaviť, keď vaše ostatné zmysly a pozornosť na vonkajšom svete, sú utlmené.
 2. Psychická príprava – rozhodli Ste sa nájsť si čas, vyhradený pre vás, ktorý tak mnohým z nás chýba. Kde v bezpečí tmy, môžete zažiť hlbokú spirituálnu skúsenosť, oddýchnuť si alebo zregenerovať, podľa toho, čo práve potrebujete. Je to veľmi priaznivé, obohacujúce a môžete mať zo seba dobrý pocit, že sa snažíte niečo pre seba urobiť.  .
 3. Prečítajte si bližšie informácie o účinkoch pobytu v tme. O účinkoch tmy a samoty na fyzické telo, psychiku, emócie, dušu a ducha. Právom sa tento proces pobytu v tme, nazýva aj terapiou v tme, kde Vy ste sami sebe lekárom i psychológom. Lebo to, čo sa skrýva kdesi v hĺbke, sa môže prejaviť, uvidieť, a pokiaľ je treba, aj liečiť a zahojiť. A môžete si byť istí, že sa v tme rieši práve to, čo práve potrebujete.
 4. Pár minút dennej meditácie, pred pobytom a nielen pred ním, je tiež veľmi dobrá voľba.
 5. Fyzická prípravaodľahčená strava pred pobytom, vyprázdnenie a očista čriev pred pobytom, spojeným s pôstom, uľahčuje sustredenie do vnútra, zlepšuje vibráciu nielen fyzického tela. V tme môžete využiť rôzne fyzické a energetické cvičenia: jogové asány, čikung, taiči a iné pohybové aktivity. Pokiaľ ste doteraz necvičili, bolo by dobré, pozrieť si  niejaké cvičenia a začať sa hýbať. Pri pobyte to veľmi pomáha, rozprudzuje krv, zásobuje organizmus kyslíkom, zlepšuje fyzický i psychický stav…

Dôležitá vec je zariadiť si všetky veci tak, aby vás nikto počas pobytu nemusel hľadať, strachovať sa o vás a ani vy, aby ste nemuseli nič riešiť. Potrebné veci si vybavte dopredu, aby ste neboli v nápätí, že ste si zabudli vyplatiť účty, dokončiť niečo v práci, zabezpečiť niečo… Nahovorte si odkaz na telefón, kedy budete opäť dostupný/dostupná, a takisto si nastavte automatickú odpoveď na váš e-mail. 

V prípade že by došlo k nejakej neočakávaných situácií, tak nechajte na nás kontakt. My vám následne správu hneď odovzdáme.

Strava počas pobytu

Mojim želaním je, aby ste počas pobytu v tme mali čo najpohodlnejšie cestovanie do samého seba. V tme je znížený metabolizmus a preto je veľmi dobré, mať počas pobytu, ľahšiu stravu – vegánsku alebo RAW. Pri krátkodobých pobytoch, najlepšie RAW – surovú stravu – ovocie, zelenina, šaláty, smoothie. Vaše vedomie tak môže lepšie pracovať, zameriavať sa na stretnutie so sebou samým/samou. Ľahká vegánska strava väčšine ľuďom sedí, nezaťaží trávenie. RAW výživa pôsobí aj očistne, tak môžete proces využiť aj na fyzickú očistu organizmu. Pre tých, ktorí majú skúsenosti s pôstami, sú účinky pobytu oveľa intenzívnejšie.

Výživu vám nosíme rozdelenú v nerezových misách a v termomiskách, tiež poháre z bezpečnostných dôvodov sú nerezové – nerozbitné. Ak by ste chceli jesť priamo v izbe, k miskám máte dispozícii velkú ploskú nádobu alebo podnos.

Okrem stravy, ktorú vám budem nosiť počas pobytu denne, tak budete mať k dispozícii  košík alebo misu s ovocím a  so suchými mňamkami: vločky, oriešky a hrozienka.

Samozrejme, môžete si doniesť vaše preferované pochutiny a maškrty, len je dobré myslieť na to že pobyt v tme je hlavne o cestovaní do seba samého. Strava počas dňa bude ozaj udalosť 😊… človek si ju proste v tme oveľa lepšie vychutná.

Je tu možnosť absolvovať celý pobyt aj s pôstom o vode, doporučujeme tým, čo už majú skúsenosti s pôstami. Nakoľko pôst je veľmi silná očistná technika a tma tiež, a v kombinácii je to ozaj pecka 😊.

Cena pobytu

Cena pobytu v tme je v závislosti od dĺžky pobytu. Jeden deň je v cene 40 € a RAW strava na deň je v cene 10 €, šťavy a smoothi v cene 12 €.

Môžete mať samozrejme aj pobyt bez stravy a v tom prípade vám budeme nosiť kvalitnú čerstvú filtrovanú vodu. Nedoporučujeme však pobyt absolvovať aj s pôstom v prípade, že nemáte ešte skúsenosti s pôstami.

V cene pobytu je zahrnuté:

 •  strava
 • v prípade potreby konzultácie, podpora
 • čisté obliečky a uteráky
 • ekologické mydlá a šampón, toaletný papier, farbičky, výkresy, hudobné nástroje

Bonus:

Dlhé roky sa venujeme očistám tela, ducha a mysle. Joge a dychovým cvičeniam.Pred nástupom na pobyt Vám môžeme poskytnúť jednoduché návody ako v tme bezpečne precvičiť celé telo, ak potrebujete poradiť a nemáte žiadne skúsenosti. Počas pobytu, som tu pre Vás podporiť Vás, aj v prípade krízy, ak vôbec niejaká je, aby sa Vám proces zvládal ľahšie.

Všeobecne je však najideálnejšie, ak na všetko prídete sami pomocou introspekcie.

Mám svoje inštrukcie k pobytu v tme „zhora“: len byť pre Vás oporou a nechať ostatné na Vás,

stačí sa len uvoľniť a byť pozorovateľom v prítomnom okamihu

 

Čo Vám pomôže pri pobyte v tme:
 • meditačné cvičenia
 • dychové cvičenia
 • otužovanie studenou vodou – praktické rady a návody ako začať, je možné začať už priamo na pobyte s otužovaním
 • konzultácie ohľadom pôstov, s ktorými mám viac ako 15 ročné skúsenosti s pôstami aj cez 21 dní o vode
 • konzultácie ohľadom zdravej výživy a odľahčení jedálnička
 • pre mužov je tu možnosť poradiť ako sa učiť transformovať sexuálnu energiu na tvorivú a duchovnú, poskytnem info, kde si môžete nájsť dostupné informácie

Zdieľanie po ukončení pobytu v tme :

Zdieľanie vami nadobudnutých skúseností môže dodať odvahu a pomôcť iným. Zdieľanie môže byť anonymné, pod nikom, alebo aj vo forme zvukovej, či audiovizuálnej nahrávky.

Ako pobyt uhradiť:

Vyberte si voľný termín, na stránke Voľné termíny https://www.pobytvtme.eu/volne-terminy  

Vyplňte registračný formulár: vaše meno, priezvisko, presnú adresu s psč., telefónne číslo a všetky ostatné kolonky formulára. Po obdržaní formulára, si ešte potvrdíme deň nástupu spoločnou komunikáciou cez email alebo telefonicky. V prípade otázok ma môžete kontaktovať aj telefonicky. Po vzájomnom potvrdení termínu Vám vyhotovím faktúru na 50% z ceny pobytu. Je potrebné ju uhradiť čo najskôr, aby Ste zbytočne neblokovali iných záujemcov. Rezervácia je platná až po zaplatení zálohy a je vyznačená v kalendári na webe. V kratšej lehote prihlásenia sa k pobytu ako mesiac, už platíte celú sumu.

Podmienky a storno poplatky:

 • V prípade, že pobyt predčasne ukončíte, zaplatená suma sa nevracia, nakoľko náhradníka na daný termín už nezoženieme
 • Váš zvolený termín je možné zmeniť najneskôr 21 dní pred nástupom, v prípade, že je voľné miesto.
 • Konzumácia alkoholu, fajčenie a použitie syntetických, či prírodných drog jevylúčené. Porušenie bude dôvodom na ukončenie pobytu bez náhrady.
 • Čas hodiny nástupu a ukončenia pobytu bude dohodnutý individuálne, najvhodnejší čas je však podvečer okolo 17.00 -19.00 v lete, v zime medzi 15.00 -17.00,aby ste mali čas zoznámiť sa s priestorom …V lete, keď sú dni dlhšie, môžete prísť aj neskôr. Všetko je vecou dohody…
 • Pri predčasnom ukončení pobytu v tme, poplatok je nevratný.
 • Storno poplatok je vo výške: 50% z rezervačnej ceny, ak svoj pobyt zrušíte najneskôr 21 dni pred nástupom na pobyt. 70% z rezervačnej ceny, ak svoj pobyt zrušíte menej ako mesiac, maximálne však 14 dní pred nástupom na pobyt. Menej ako 14 dní, rezervačná záloha je nevratná. V prípade, že nájdete náhradníka, tak je vám storno poplatok odpustený a peniaze vrátené v plnej výške. 

Informácie - pobyt v tme